Vytisknout

Večerní putování se Zilvarem

červenec, srpen 2021

zilvar-titulni

Putování se Zilvarem je vlastní animační služba Městského informačního centra v Rychnově nad Kněžnou, která může zpříjemnit prázdninový páteční večer všem, kdo se chtějí trochu poučit, ale hlavně pobavit.

Jedná se o interaktivně – zábavný program pro děti i dospělé. Během zhruba 1,5 h programu provede Zilvar z chudobince se svými kamarády ze známé Poláčkovy knihy Bylo nás pět, návštěvníky po nejdůležitějších místech města. Skrze známé scénky z knihy či filmu přiblíží divákovi nejen historii města či tehdejší život, ale pro malé účastníky je během programu připraveno několik soutěžních otázek či úkolů.

Během programu se návštěvníkům zjeví z minulosti i Magdalena Dobromila Rettigová, která v Rychnově nad Kněžnou dopsala svou slavnou kuchařku a vždy má pro návštěvníky nějaké sladké překvapení. Na závěr prohlídky se návštěvníci podívají do zvonice, kde se nachází třetí největší zvon v České republice – Kryštof a mohou si na něj zazvonit.

Akce se setkává s pěknou návštěvností a spokojenými diváky. Je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro tábory apod. Před sezonou se občas setkáme s prosbou o prohlídku pro třídy ze základní školy, které tento program mají v rámci výuky literatury či vlastivědy.

Akce se koná za příznivého počasí 2. 7., 9. 7., 16. 7., 23. 7. a 13. 8. od 18:00. Začátek je u kašny na Starém náměstí v Rychnově nad Kněžnou.

Vstupenky se vydávají na základě rezervace, kterou návštěvník provede osobně, telefonicky či emailem do čtvrtka do 17 hodin. Vstupné činí pro dospělého 80 Kč a pro dítě 40 Kč.


 

Bylo nás pět

Kniha byla vydána r. 1946, ale vznikla za protektorátu.

Autor v knize zachycuje okresní město očima klukovské party. Vypravěčem je Petr Bajza. Za vypravěčem se skrývá samotný autor. Péťa se snaží mluvit spisovnou češtinou, ale mísí se do ní přirozená řeč dětí. Na pozadí klukovského světa se vzpřimuje ten nepřirozený svět dospělých. Petr Bajza vypráví příhody klukovské party. Členy parta jsou Petr Bajza, Čeněk Jirsák, Antonín Bejval, Éda Kemlink a Zilvar z chudobince. Tato parta pěti kluků vymýšlí spoustu rošťáren a spolu prožijí spoustu humorných dobrodružství. A právě Zilvar, nejstatečnější kluk z party, Vám bude dělat průvodce po významných místech Rychnova nad Kněžnou.

Copyright © 2022 Kultura Rychnov nad Kněžnou, s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews